Самооцінка і здоров`я. Поняття самооцінки. Види самооцінки. Формування адекватної самооцінки.


Практична робота: Проект самовдосконалення ( вибір, планування і досягнення мети)
Мета: Пояснити учням як формується самооцінка, обговорити недоліки завищеної і заниженої самооцінки. Виявити переваги адекватної самооцінки, пояснити вплив самооцінки на поведінку і здоров`я людини; формувати навички постановки і досягнення мети.

Обладнання: Класна дошка, папір, набори маркерів,Ілюстративний матеріал, скринька с люстерком, мультимедійний проектор.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Привітання, створення позитивного настрою.
Вправа «Знайомство» «Я поважаю себе за…»
II. Перевірка раніше засвоєних знань
Про що ми говорили на минулому уроці? (Як звички впливають на здоров`я?)
III. Мотивація навчальної діяльності учнів і повідомлення теми, мети та завдань уроку
Сьогодні ви дізнаєтесь, як формується самооцінка, ії види та способи підвищення.
Демонстрація скриньки.
Як ви думаєте, що там у середині?
Зазирнувши до цієї скриньки, ви побачите свого найкращого друга. Але поки що не розкривайте таємниці, щоб кожен міг побачити його на власні очі. Коли всі побачать своє відображення, запитайте: «Хто ваш найкращий друг?». Як ви гадаєте, чому людина має любити і поважати себе.
Коментарі до відповідей.
Щира повага до інших людей завжди ґрунтується на повазі до себе. Пам`ятайте золоте правило: «Стався до інших так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе».
IV. Актуалізація чуттєвого досвіду учнів
Слайд
Самооцінка – це ставлення людини до самої себе.
Наша самооцінка складається з того, як ми оцінюємо себе у різних ситуаціях: у навчанні, в спорті, у спілкуванні з друзями.
У 5 класі ти вже вчився ставитись до себе як до унікальної особистості, але цього не досить. Адже повагу (навіть до себе) треба заслужити
1. Робота з підручником «Як формується самооцінка?»
Слайд
Самооцінка формується на основі досвіду – успіхів і невдач. Вона залежить і від того, як до тебе ставляться інші люди.
V. Сприйняття та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу
Вступне слово вчителя
Слайд
Робота в групах. Об`єднання груп за правилом світлофора.
1 група – «Зелений» Ситуація №1
2 група – «Жовтий» Ситуація №2
3 група – «Червоний» Ситуація №3
Діти об`єднаються в групи, виконують завдання використовуючи роздатковий матеріал.
Кожна група діє  відповідь, вчитель робить підсумок.
Давно помічено, як людина ставиться до себе, так вона і поводиться. Самооцінка впливає на те, що ми робимо і як ми це робимо. Тож найкраще мати адекватну самооцінку – поважати себе та реалістично оцінювати свої можливості.
Слайд
Руханка
      VI. Осмислення, узагальнення та систематизація знань.
1. Робота з підручником та зошитом. Складання проекту самовдосконалення.
На аркуші паперу запиши те що тобі подобається в собі і те що не подобається. Визнач мету і склади план етапів її досягнення.
Мої переваги                                                            Мої недоліки






            Що я хотів би змінити у собі                                    Повністю                  Частково










Моя мета

Дата                           
Етапи
Результат







VII. Підбиття підсумків уроку.
1. «Незакінчене речення»
Продовжте речення: «Самооцінка це…»
Слайд
2. Релаксаційна пауза
 Відкриваємо скриньку, дістаємо дзеркало
Впізнали свого друга? А тепер зручніше сядьте на стільці, зробіть повільний вдих та видих. Уявіть себе такими, якими ви хочете бути, уявіть себе перед дзеркалом і скажіть своєму відображенню, що ви хороші і варті всього найкращого в житті.
    Тепер завжди, коли сумніватиметесь у собі, в своїх силах, повторюйте: «Я хороша людина і варта всього найкращого!»
Вправа «Ти – молодець!»
3. Оцінювання роботи учнів.
VIII. Домашнє завдання.
Опрацювати параграф 12, закінчити роботу над проектом.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Косметичні проблеми підлітків. Функції шкіри. Чинники, що впливають на здоров’я шкіри.